زیمنس, اشنایدر

نقش PLC در کنترل ماشین

نقش-PLC-در-کنترل-ماشین

آیا نقش PLC در کنترل ماشین میشه اثبات کرد؟

در حال حاضر شاهد رقابت شدیدی بین کشورهای صنعتی در جهت کنترل بهتر فرآیندهای تولید وجود دارد. در راستای این استفاده از تجهیزات پیشرفته تر بیشتر به چشم می خورد. بیشتر این تجهیزات شامل سیستم‌های استوار بر كنترلرهای قابل برنامه‌ریزی (Programmable Logic Controller)  هستند. PLC ها قابلیت شبکه شدن دارند و قادرند که سیستم های پیچیده را مدیریت نمایند.معرفی PLC های اتوماسیون به صورت خلاصه:

در سیستم های اتوماسیون کنترل بر عهده PLC ها می باشد. پی ال سی ها با دریافت ترمینال های ورودی، وضعیت ماشین را بررسی می کنند. امكان تعریف مدهای مختلف برای ترمینالهای I/O یك PLC، این امكان را فراهم كرده تا بتوان پی ال سی را مستقیما به المان های دیگر وصل كرد. اجرا برنامه های کنترلی بر عهده CPU پی ال سی ها می باشد.

برنامه پارکینگ خودرو با PLC

برای مدیریت پارکینگ ها در مراکز های تجاری، هتل ها و … برای کنترل تردد ماشین ها از PLC ها استفاده می کنند. ورودی/خروجی در زیرزمین یک گذرگاه تک لاین است. و برای کنترل خودروها به چراغ راهنمایی نیاز دارد. برای کنترل ماشین ها به 2 نشانگر چراغ نیاز خواهیم داشت. بدین صورت که چراغ‌های قرمز ورود یا خروج خودروها را ممنوع می‌کند، در حالی که چراغ‌های سبز اجازه ورود و خروج خودروها را می‌دهد. زمانی که خودرو در طبقه همکف ورودی قرار می گیرد، هر دو چراغ قرمز هستند و ورود و خروج سایر خودروها در طول فرآیند تا زمانی که خودرو از یک گذرگاه عبور نکند، ممنوع است.

خرید انواع PLC از ولتابین

می توانید انواع PLC و ماژول ها را در ولتابین ثبت سفارش نمایید. پی ال سی های دو برند مهم زیمنس (SIEMENS) و اشنایدر (Schneider) از جمله PLC S7-1200/300/400/1500 را از نمایندگی پی ال سی خریداری نمایید. برای دریافت مشاوره رایگان پیش از خرید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *