زیمنس

آینده PLC در اتوماسیون صنعتی

آینده PLC

PLC یا همان کنترلر قابل برنامه ریزی یک کامپیوتر صنعتی می باشد که به عنوان یک واحد مستقل استفاده می شود. از PLC ها در پروژه های کوچک و بزرگ صنعتی استفاده می شود. PLC ها سیستم های کامپیوتری تخصصی هستند که توسط اپراتورهای انسانی اداره می شوند و جریان داده ها را بین حسگرها و محرک های درون سیستم هماهنگ می کنند. مقاومت PLC ها در برابر شرایط محیطی کارخانه ها بسیار بالاست.

شاید مهم ترین پیشرفت اخیر در اتوماسیون، توسعه فناوری کنترل عددی کامپیوتری (CNC) باشد. سیستم‌های کنترل‌شده توسط رایانه، دقت و پیچیدگی را در سطحی که قبلاً در سیستم‌های خودکار امکان‌پذیر نبود، امکان‌پذیر می‌سازند. نمونه هایی از فناوری CNC عبارتند از:

  1. سیستم های طراحی به کمک کامپیوتر (CAD).
  2. سیستم های تولید به کمک کامپیوتر (CAM).
  3. کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی (PLC)
  4. سیستم های متناسب-انتگرال-مشتق (PID).

آخرین نسل PLC در 2023:

در حال حاضر آخرین ورژنی که شرکت SIEMENS به بازار روانه کردند سری S7-1500 می باشد. زیمنس آلمان اعلام کرده است که این ورژن نهایتا جایگزین S7300 و همچنین S7-400 خواهد شد. این جایگزینی سری قبل برای S7-200 اتفاق افتاد، زمانی که توقف تولید شد سری S7-1200 جایگزین آن شد. برای خرید انواع PLC سری S7 با کارشناسان ولتابین (نمایندگی زیمنس) در ارتباط 02166349000 باشید.

آینده پی ال سی در صنعت:

آخرین فناوری پی ال سی به نظارت و کنترل برنامه های کاربردی سرور/چند کاربر توزیع شده کمک می کند. آینده پی ال سی در اتوماسیون صنعتی از سال 1947 در حال افزایش است و بیشتر صنایع از جمله اتوماسیون از پی ال سی ها و نصب سیستم های کنترلی برای کاهش کار دستی و بهبود دقت و کارایی استفاده می کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *