زیمنس

تعمیرات تابلو برق

عیب-یابی-تابلو-برق-صنعتی

تعمیرات تابلو برق را خود بر عهده بگیرید!

تعمیرات تابلو برق ، موضوع آموزش این مقاله می باشد. یادآور شویم که ولتابین محصولات زیمنس و اشنایدر را تحت عنوان تامین کننده با بسیاری از سازمان های دولتی و خصوصی همکاری بلند مدت دارد. اگر نیاز به مشاوره پیش از خرید دارید کارشناسان ما آماده خدمات رسانی در این حوزه هستند.

زمانی که در تابلو برق ها مشکلی بروز می کند، قطعا مشکلاتی در تجهیزات، نوع چیدمان آنها و … رخ داده است. در مورد تابلو برق ها طی مقالات مختلف زیاد صحبت شده است. اما به صورت مختصر برای یک مقدمه شرح خواهیم داد.

در یک محفظه ای که جنس آن می تواند فلزی یا پلاستیکی باشد، تجهیزات طبق آرایش خاصی در کنار چیده می شوند. اگر به هر علتی نیاز به تعیر داشته باشید، این ایرادات باید با کنترل های منظم مدار و انجام آزمایش ها و بررسی همه جانبه قابل پیش گیری و برطرف کردن است. البته نا گفته نمایند که یکسری از عوامل هستند که در ایجاد اختلال در عملکرد تابلو برق تاثیز به سزایی دارند:

·  سیم کشی استاندارد نباشد.

·  سطح ولتاژ کاهش یابد.

·  ایراد های لحظه ای و موقت

·  و …

لیستی از عیب هایی که نیاز به تعمیرات تابلو برق می باشند; عبارتند از:

  • قطع نکردن کنتاکتور

به 4 علت با این مورد مواجه شدید، از جمله عدم اتصالات صحیح کنتاکتور به یکدیگر، عامل دوم کنتاکت های تایمر می باشد که در صورت اتصال باز نمی شوند. سیم های رابط گزینه دیگر می باشد که موجب اتصال کوتاه و … شده اند.

راه حل آن :

تعویض کردن کنتاکت های تایمر و همچنین برطرف کردن اتصالی به وجود آمده در سیم ها، راه حل قطع نکردن کنتاکتور می باشد.

  • جذب شدن موقت کنتاکتور و قطع شدن به همراه آن

اگر با این خطا مواجه شدید نگران نباشید چون در طی 2 حالت رخ خواهد داد. اول نبستن مدارها توسط کنتاکت های کمکی و کنتاکتور ها جریان مستقیم مقاومت قطع شدگی دارد.

راه حل:

راه آن ساده است تمیز کردن کنتاکت ها، کنترل کردن اتصالات و مقاومت پیش گذار را تعمیر کنید. ( اگر مقاومت پیش گذار قابل تعمیر نبود آن را تعویض کنید. )

  • گرم و سوزونده شدن بوبین کنتاکتور

وجود فواصل هوایی، بسته نشدن مدار هسته، عدم تغذیه بوبین با ولتاژ، وجود اتصال حلقه در بوبین، باز نشدن کنتاکت های کمکی مقاومت پیش گذار، اتصالی در جریان مقاومت پیش گذار; علت هایی است که با این خطا مواجه خواهید شد.

راه حل:

برای برطرف کردن این خطا می توانید با کنتاکم کمکی را کنترل، تعمیر یا تعویض نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *