زیمنس

لوگو زیمنس

لوگو زیمنس

لوگو زیمنس

لوگو ها به نشانه‌ های گرافیکی گفته می‌ شوند که معمولاً به‌ صورت نوشتار، سمبل، علامت و یا حتی ترکیبی از این چند مورد طراحی و عرضه می‌ شوند. لوگوها مزایا و کاربردهای بسیار زیادی برای صاحبان آن‌ ها دارند. لوگو زیمنس به ماژولی هوشمند و دارای کاربرد فراوان گفته می‌ شود که از جمله لوگوهای برتر و خلاق محسوب می شود. شرکت خوشه‌ ای و چندملیتی زیمنس یکی از شرکت‌ های معتبر در جهان است که در بخش‌ های مختلفی مانند بهداشت و درمان، انرژی، صنعت، زیرساخت‌ ها و شهرها دارای فعالیت‌ های بسیار گسترده‌ ای است و لوگوی ویژه خود را دارد.

اهمیت لوگوها به اندازه‌ ای است که معمولاً شرکت‌ ها برای طراحی آن برنامه‌ ریزی و سرمایه‌ گذاری ویژه‌ ای در نظر می‌ گیرند. با توجه به توضیح مختصر بالا و آشکار شدن میزان اهمیت یک لوگو، ما در این مقاله به بررسی لوگو زیمنس می‌ پردازیم، پس تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

معرفی لوگو زیمنس در ولتابین (نمایندگی زیمنس)

PLC جایگزین پنل کنترل سنتی شده‌ است که کارکردش به رله‌ منطقی الکترومغناطیسی وابسته بود و بر پایه تایمر سیستم کنترل صنایع تنظیم شده بود، اما PLCها ورود به سنسور را به‌ طور مداوم تحت نظارت دارند و درباره خروجی‌ ها نیز تصمیم گیری می کنند. سیستم‌ های PLC سه نوع ماژول با نام‌ های ماژول پردازنده، ماژول منبع تغذیه و یک یا چند ماژول خروجی و ورودی نیازمند هستند.

لوگوها از جمله لوگوی شرکت زیمنس، نوعی mini PLC می باشند که برای کنترل فرآیندهای کوچک طراحی و استفاده می‌ شوند. لوگوها به دلیل نصب راحت، کوچکی، برنامه‌ ریزی ساده، سیم‌ کشی کم و آسان، برای اجرای پروژه‌ های اتوماسیون به‌ عنوان یک ماژول هوشمند منطقی شناخته می‌ شوند و بنابراین برای نهادها و مراکز مختلف به‌ طور گسترده مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

موارد استفاده از لوگو زیمنس

لوگو زیمنس همان‌ طور که در بالا اشاره کردیم، استفاده گسترده‌ ای دارد و کاربردهای مختلفی را شامل می‌ شود که برخی از آن‌ ها عبارت‌ اند از:

 1. استفاده گسترده در صنعت دام و طیور
 2. ساخت‌ و ساز ساختمان‌ های هوشمند
 3. اجرای سیستم‌ های کنترلی آبیاری و نور
 4. اجرای سیستم‌ های تهویه گرمایشی و سرمایشی
 5. قابلیت استفاده در تجهیزات ماشینی و حمل‌ و نقل ها
 6. قابلیت استفاده در نصب کردن فیلترها
 7. قابلیت استفاده در اجرا و راه اندازی پمپ ها
 8. قابلیت استفاده در اجرا و راه اندازی پانل‌ های خورشیدی
 9. قابلیت استفاده در اجرای و راه اندازی تابلوهای علائم ترافیکی

علاوه‌ بر این موارد، لوگو زیمنس جدید با ایجاد خلاقیت و ابتکار عمل توانسته‌ است محصولی مطابق با نیازهای مشتری تولید و ارائه نماید. این لوگو ویژگی‌ های منحصر به‌ فردی دارد؛ از جمله زیبا و کوچک بودن، خوش‌ دست بودن، دارا بودن صفحه نمایش جدید و امکان متصل شدن به شبکه اترنت. همچنین نسل جدید لوگو زیمنس امکان ارتباط برقرار کردن با شبکه موبایل و ماژول ها برای پیاده کردن پروژه هوشمند سازی، آرایش های خودکار، ارتباط برقرار کردن با نمایش‌ ها در تصویر شبکه توابع و امکان اتصال به شبکه، توانایی باز کردن هم‌ زمان سه برنامه با هم، بهره‌ گیری از قابلیت کشیدن و همچنین رها کردن و برای منتقل کردن راحت سیگنال از یک برنامه به برنامه دیگر که این قابلیت‌ ها و توانایی‌ ها در میان مینی PLCها نوعی ابتکار عمل و نوآوری به حساب می‌ آید.

بخش‌ های مختلف لوگو زیمنس

لوگو زیمنس دارای بخش‌ های مختلفی است و هر کدام از این بخش‌ ها وظایف ویژه‌ ای را بر عهده دارند که در زیر به‌ اجمال آن‌ ها را نام برده و وظایف شان را معرفی می‌ کنیم.

 • کارت‌ های افزایشی

در کارت‌ های افزایشی شما می‌ توانید میزان ورودی‌ ها و خروجی‌ ها را افزایش و کاهش دهید. کارت‌ های افزایشی ویژگی دیگری دارند و آن‌ هم این است که امکان اضافه کردن کارت شبکه را دارند. به‌ طور معمولی دو نوع کارت افزایشی با عنوان‌ های کارت‌ افزایشی آنالوگ و کارت‌ افزایشی دیجیتال وجود دارد.

 • ماژول تغذیه

ماژول تغذیه تامین تغذیه قسمت‌ های مختلف لوگو را بر عهده دارد که این نوع تغذیه‌ ها به نوع آن‌ ها بستگی دارد و انواع  ۱۲VDC ، ۲۴VCD/AC  یا ۱۱۵ … ۲۴۰ VAC می باشد.

 • قطعات جانبی

لوگوها مانند تجهیزات دیگر معمولاً دارای قطعات جانبی مختلفی هستند که این قطعات جانبی به نوع استفاده و به نوع خانواده در سیستم بستگی دارد و ممکن است در هر سیستم نسبت‌ به سیستم دیگر متفاوت باشد.

 • کارت حافظه

لوگو دارای دو نوع کارت حافظه است. کارت حافظه زرد و کارت حافظه قرمز. کارت حافظه زرد قابلیت خواندن و نوشتن را دارد، همچنین می‌ تواند در هنگام قطع شدن جریان برق برنامه را حفظ کند. کارت حافظه قرمز که برخلاف کارت حافظه زرد قابلیت نوشتن ندارد و تنها قابلیت خواندن برنامه را دارد. همچنین می‌ تواند در هنگام قطع شدن برنامه را حفظ کند.

 • کابل ارتباطی

کابل‌ های ارتباطی برای برنامه‌ ریزی لوگو زیمنس کاربرد دارند. این کابل‌ ها از طریق مبدل سریال به USB و به پورت سریال رایانه متصل می‌ شوند و برای ارتباط لوگوها از کابل‌ های شبکه استفاده می‌ کنند.

مزایای استفاده از لوگو زیمنس

با توجه به قابلیت‌ ها، توانایی‌ ها و نوآوری‌ هایی که برای این نوع لوگو در بالا ذکر کردیم، می‌ توانید پی ببرید که قطعا استفاده از این لوگو توانایی ها و مزایای بسیار زیادی خواهد داشت. به همین دلیل در زیر به برخی از آن‌ ها اشاره می‌ کنیم.

 • کاهش هزینه‌ ها

در صورت استفاده از لوگو زیمنس هزینه‌ ها به‌ طور چشم گیری کاهش می‌ یابد.

 • صرفه‌ جویی در زمان

از آن جایی‌ که با استفاده از لوگو زیمنس عیب‌ یابی برنامه و برنامه‌ نویسی آسان می‌ شود، در نتیجه این‌ موضوع موجب کاهش و صرفه‌ جویی در زمان می‌ شود.

 • با استفاده از لوگو زیمنس حجم مورد نیاز نیز کاهش می‌ یابد.

کاهش چشم گیر حجم در برنامه نویسی لوگو زیمنس از دیگر برتری های این لوگو می باشد.

 • ضریب اطمینان

 استفاده از ضریب اطمینان نحوه عملکرد، در استفاده از لوگو زیمنس افزایش می‌ یابد.

 • راه اندازی ساده

لوگو زیمنس راه‌ اندازی بسیار ساده‌ ای دارد، به طوری که علاوه بر طراحان، افراد زیادی به‌ راحتی آن را راه‌ اندازی و نصب می‌ کنند.

 • سازگاری با تغییرات جوی

لوگو زیمنس با شرایط آب‌ و هوایی مختلف مانند گرما سازگاری بهتر و بیش تری دارد.

 • استفاده در نواحی حساس

این لوگو برای نواحی حساس مانند بیمارستان‌ ها، تاسیسات و غیره مناسب است.

 • قابلیت رمزگذاری

 لوگو زیمنس قابلیت‌ رمزگذاری را دارد. یعنی برنامه آن به صورت اختصاصی و پیشرفته است.

 • قابلیت کپی کردن

 لوگو زیمنس قابلیت‌ کپی کردن راحت برنامه به‌ وسیله‌ ماژول های اختیاری حافظه را دارد.

ویژگی‌ های یک لوگوی خوب

یک لوگوی خوب و قابل‌ قبول به لوگویی گفته می‌ شود که برخی از ویژگی‌ ها و مزایای برجسته را نسبت به سایر لوگوها دارا باشد. به‌ علاوه آن که طراحی منحصر به فردی نیز داشته باشد. در زیر به برخی از ویژگی‌ های یک لوگوی قابل‌ قبول اشاره می‌ کنیم.

 • مدیریت و کارایی

مدیریت و کارایی در صنایع مختلف از اهمیت بسزایی برخوردار است و لوگوها با ورود خودشان به صنایع مختلف، توانستند این مقوله را به اثبات برسانند. چون مدیریت و کارایی آن‌ ها بسیار آسان و در عین حال برنامه‌ ریزی‌ شده است. به‌ طوری‌ که توانسته‌ اند جایگزین تبلیغات دشواری شوند که تا پیش‌ از آن، شرکت‌ ها برای معرفی خود به کار می‌ بردند.

 • برآورده کردن نیازها

لوگوهای موفق مانند لوگو زیمنس این توانایی را دارند که با استفاده از اترنت و با یک پردازش بسیار ساده نیازها و درخواست‌ های مخاطبان خود را به بهترین نحو ممکن برآورده کنند.

 • تبلیغات بصری محصولات

از ویژگی‌ های شاخص و بارز لوگوهای موفق، نحوه معرفی و تبلیغات بصری می‌ باشد، به این معنا که مخاطب با دیدن یک لوگو معمولاً ویژگی‌ ها و مزایای برند تبلیغاتی را می‌ شناسد. مثلاً شما با دیدن لوگو زیمنس بلافاصله مشخصات و مزایای محصولات شرکت زیمنس را در ذهن مجسم می‌ کنید، به‌ طوری‌ که دیگر نیاز به تبلیغات دیگری نمی‌ باشد. به‌ همین دلیل است که طراحی لوگوها بسیار اهمیت دارد.

از دیگر ویژگی‌ های لوگوها

علاوه‌ بر چند موردی که در مورد لوگو در بالا ذکر کردیم، لوگوها ویژگی‌ های دیگری نیز دارند که موجب برتری و شناخت آن‌ ها نسبت‌ به تبلیغات دشوار پیشین می‌ باشد، برخی از این ویژگی‌ ها عبارت‌ اند از:

 • اعتبار و سنخیت

لوگوهایی معتبر هستند که دارای اعتبار و سنخیت باشند، بتوانند رابطه متقابل و قابل‌ قبولی بین نوع تجارت و صاحب برند ایجاد کنند و در کنار این توانایی از اعتبار و معنا و مفهوم برخوردار باشند.

 • ماندگاری لوگوها

ویژگی دیگر لوگوها ماندگاری آن‌ ها است، به این معنا که لوگوها باید این توانایی را داشته باشند که با گذر زمان و تغییر و تحولات مداوم در صنایع، ماندگاری خودشان را حفظ کنند و هم‌ زمان نیز تغییر و تحول پیدا کنند یا به نوعی به‌ روز باشند.

 • انعطاف‌ پذیری و قابلیت استفاده گسترده

یک لوگوی خوب و موفق لوگویی است که انعطاف‌ پذیری و قابلیت استفاده گسترده برای کارهای مختلف مانند کارهای چاپی و استفاده در وب سایت‌ ها را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *